Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z siedzibą w Stargardzie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Dzień Pracownika Socjalnego

Utworzono dnia 19.11.2021
  Niech w dniu dzisiejszym listopadową aurę i nastroje rozświetli radość, energia i pozytywne wibracje świąteczne z okazji DNIA PRACOWNIKA SOCJALNEGO. Wszystkim zaangażowanym w pomoc drugiemu człowiekowi, wszystkim nieobojętnym na losy ludzkie, wszystkim gotowym do...
czytaj dalej na temat: Dzień Pracownika Socjalnego

UWAGA - Organizacje Pozarządowe - Wniosek o dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych na rok 2022

Utworzono dnia 20.10.2021
Do 30 listopada 2021 r. można składać wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych na 2022 r. O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby prawne i jednostki...
czytaj dalej na temat: UWAGA - Organizacje Pozarządowe - Wniosek o dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych na rok 2022

Ogłoszenie o zamówieniu - organizacja i przeprowadzenie szkolenia dla kandydatów do sprawowania rodzinnej pieczy zastępczej

Utworzono dnia 13.10.2021

Powiat Stargardzki - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie zaprasza do składania ofert na organizację i przeprowadzenie szkolenia dla kandydatów do sprawowania rodzinnej pieczy zastępczej.

czytaj dalej na temat: Ogłoszenie o zamówieniu - organizacja i przeprowadzenie szkolenia dla kandydatów do sprawowania rodzinnej pieczy zastępczej

Centrum informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością (CIDON)

Utworzono dnia 13.10.2021

Osoby otrzymujące pierwsze i/lub nowe orzeczenie o niepełnosprawności mogą uzyskać informacje na temat wsparcia i pomocy adresowanej do osób z niepełnosprawnością.

Od 1 września 2021 r. w PFRON Oddział Zachodniopomorski przy ul. Janosika 17 w Szczecinie funkcjonuje Centrum informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością (CIDON).

W ramach działalności CIDON można uzyskać informacje m.in. na temat programów realizowanych przez PFRON, projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe, obowiązujących systemów orzecznictwa, dostępnego wsparcia finansowego i rzeczowego, zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny czy rehabilitacyjny, ulg i uprawnień wynikających z przepisów prawa, a także instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością i wiele innych.

czytaj dalej na temat: Centrum informacyjno-doradcze dla osób z niepełnosprawnością (CIDON)

"Życie jest warte rozmowy"

Utworzono dnia 07.10.2021

 

"Życie jest warte rozmowy" -  www.zwjr.pl - to miejsce, gdzie pomoc uzyskają zarówno osoby w kryzysie samobójczym, jak i szukające wsparcia dla kogoś, kto przeżywa trudności psychiczne czy żałobę po samobójczej śmierci bliskiego.

Pamiętaj, że sięgnięcie po pomoc jest pierwszym krokiem do pokonania kryzysu.

Znajdziecie tam Państwo min. wykaz miejsc i telefonów z bezpłatną pomocą, vlogi pomocowe oraz podcasty.

czytaj dalej na temat: "Życie jest warte rozmowy"

Zapytanie ofertowe - przeprowadzenie dwóch warsztatów umiejętności rodzicielskich pt. "Pozytywna Dyscyplina" dla beneficjentów projektu "Regionalna Akademia Dzieci i Młodzieży"

Utworzono dnia 07.10.2021

Powiat Stargardzki - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z siedzibą w Stargardzie zaprasza do składania ofert na przeprowadzenie dwóch warsztatów umiejętności rodzicielskich pt. "Pozytywna Dyscyplina" dla beneficjentów projektu "Regionalna Akademia Dzieci i Młodzieży".

czytaj dalej na temat: Zapytanie ofertowe - przeprowadzenie dwóch warsztatów umiejętności rodzicielskich pt. "Pozytywna Dyscyplina" dla beneficjentów projektu "Regionalna Akademia Dzieci i Młodzieży"

Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Utworzono dnia 01.10.2021

2 października - Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

 

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

Zapytanie ofertowe - obsługa dyżurów w telefonie zaufania pn. "Mój Azyl" oraz udzielanie wsparcia psychologicznego w ramach prowadzonych rozmów telefonicznych przeznaczonego dla osób pozostających w kryzysie, w tym dla osób doświadczających przemocy - mieszkańców powiatu stargardzkiego

Utworzono dnia 15.09.2021

Powiat Stargardzki - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie zaprasza do składania ofert na obsługę dyżurów w telefonie zaufania pn. "Mój Azyl" oraz udzielanie wsparcia psychologicznego w ramach prowadzonych rozmów telefonicznych przeznaczonego dla osób pozostających w kryzysie, w tym dla osób doświadczających przemocy - mieszkańców powiatu stargardzkiego.

 

 

czytaj dalej na temat: Zapytanie ofertowe - obsługa dyżurów w telefonie zaufania pn. "Mój Azyl" oraz udzielanie wsparcia psychologicznego w ramach prowadzonych rozmów telefonicznych przeznaczonego dla osób pozostających w kryzysie, w tym dla osób doświadczających przemocy - mieszkańców powiatu stargardzkiego

Rusza nabór wniosków w ramach programu Aktywny Samorząd - MODUŁ II – DOFINANSOWANIE NAUKI NA POZIOMIE WYŻSZYM

Utworzono dnia 01.09.2021

W POWIECIE STARGARDZKIM ZOSTAŁ URUCHOMIONY ELEKTRONICZNY NABÓR WNIOSKÓW DLA STUDENTÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
W RAMACH AKTYWNEGO SAMORZĄDU – MODUŁ II – DOFINANSOWANIE NAUKI NA POZIOMIE WYŻSZYM

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie informuje, że od dnia 1 września 2021 r. istnieje możliwość złożenia wniosku na dofinansowanie nauki na poziomie wyższym w formie elektronicznej.

Nabór wniosków trwa w terminie od dnia 1 września do dnia 10 października 2021 r.

czytaj dalej na temat: Rusza nabór wniosków w ramach programu Aktywny Samorząd - MODUŁ II – DOFINANSOWANIE NAUKI NA POZIOMIE WYŻSZYM

Szkoła Podstawowa Specjalna w Stargardzie z dofinansowaniem w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III"

Utworzono dnia 01.09.2021
Na podstawie umowy nr WRR/000224/16/D podpisanej w dniu 15 lipca 2020 r. pomiędzy Powiatem Stargardzkim a Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Fundusz przekazał środki finansowe na realizację zadania w ramach Obszaru B – likwidacja barier w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania projektu pn. „Zwiększenie dostępności budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej w Stargardzie dla dzieci niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich poprzez modernizację toalety chłopców i łazienki”.
 
Koszt realizacji projektu wyniósł 150 146,23 zł, kwota dofinansowania ze środków PFRON, którą Powiat otrzymał wyniosła 57 357,96 zł.
 
Od nowego roku szkolnego, uczniowie będą mogli korzystać z pomieszczeń, które spełniają najwyższe standardy i są w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
czytaj dalej na temat: Szkoła Podstawowa Specjalna w Stargardzie z dofinansowaniem w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III"

Zapraszamy na Nasz Facebook: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie

Pomoc Ukrainie

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny