Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z siedzibą w Stargardzie

Funkcjonowanie Centrów Usług Społecznych

Utworzono dnia 20.06.2023

W dniu 20.06.2023 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się kolejne spotkanie merytoryczne kadr zarządzających opieką społeczną w powiecie stargardzkim zorganizowane przez Starostę Stargardzkiego Panią Iwonę Wiśniewską, Wicestarostę Pana Łukasza Wilkosza oraz Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie Panią Agnieszkę Ignasiak. Tematem było „Funkcjonowanie Centrów Usług Społecznych”. Gośćmi specjalnymi była Dyrektor CUS w Koszalinie Pani Bogumiła Szczepanik wraz z współpracownikami, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi organizacją i funkcjonowaniem swojej jednostki.

Celem Centrów Usług Społecznych nie jest konsolidacja świadczenia usług w jednej instytucji, ale integrowanie i koordynowanie usług świadczonych przez różnych lokalnych usługodawców (publicznych i niepublicznych) współpracujących z centrum. Za pośrednictwem centrum gminy będą miały możliwość realizowania już świadczonych usług społecznych oraz wprowadzania nowych (jako zadań własnych fakultatywnych), konsultowana z mieszkańcami i reprezentującymi ich organizacjami. Z usług CUS będą mogli korzystać zainteresowani mieszkańcy. Na podstawie sygnalizowanych przez nich potrzeb będą mogły powstawać indywidualne plany usług społecznych – spersonalizowane pakiety usług społecznych na okres od trzech do dwunastu miesięcy.

Jest to nowy wymiar polityki społecznej w Polsce, który ma ułatwić gminom świadczenie różnego rodzaju usług społecznych dostosowanych do potrzeb lokalnej społeczności.

 

Centrum Usług Społecznych spotkanie 20.06.2023

Utworzono dnia 20.06.2023, 15:15

Zapraszamy na Nasz Facebook: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie

Pomoc Ukrainie

 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 4

W poprzednim tygodniu: 556

W tym miesiącu: 1168

W poprzednim miesiącu: 2156

Wszystkich: 85869